Zumba Sis - zumba to nasze życie
Zumba Sis - zumba to nasze życie

Z zumba bliźniaczkami ze Szczecina rozmawiamy o początkach ich przygody z zumbą, wspólnych zaintersowaiach i zainteresowaniu zumbą w Szczecinie

 

Jak zaczęła się Wasza przygoda z zumbą?

Już kilka lat temu zwróciłyśmy uwagę na Zumbę, kiedy reklamowano płyty z nowatorskim programem fitness w telewizji, jednak nie było to dostępne w Polsce. Kiedy zobaczyłyśmy ją w ofercie fitness klubu radość była przeogromna i od tego czasu zawładnęła naszym życiem :)

Dlaczego w ogóle postanowiłyście zostać instruktorkami zumby?

Chciałyśmy zarażać innych pozytywną energią, którą daje Zumba! Poza tym chciałyśmy stanowić cząstkę Zumbowej rodziny :)

Obie wpadłyście na ten sam pomysł jednocześnie czy może jedna zaraziła drugą?

Od zawsze jesteśmy nierozłączne, więc fascynacja Zumbą zrodziła się u nas w tym samym czasie, już po pierwszych zajęciach :) Spełnieniem marzeń jest dla nas wspólna praca, a Zumba pozwala nam wykorzystać potencjał, ponieważ każde zajęcia prowadzimy we dwie, więc są one niepowtarzalne.

Która z odmian zumby jest Waszą ulubioną?

Kochamy wszystko co związane z Zumbą. Różnorodność odmian pozwala każdemu znaleźć odpowiedni rodzaj zajęć dla siebie. Dlatego zamierzamy cały czas się dokształcać i zdobywać jak najwięcej certyfikatów, aby dotrzeć do jak największej grupy ludzi.

Zumba to Wasz styl życia?

Zumba to nasze życie :)

Zumba to dobry początek przygody z aktywnością fizyczną dla osób, które do tej pory nie miały z nią wiele wspólnego?

Zumba ma tak fantastyczną formułę, że każdy może dostosować swoje możliwości i potrzeby do zajęć. Doskonałym przykładem są babcie, matki i córki bawiące się z nami na jednych zajęciach. Daje nam to ogromną satysfakcje i utwierdza w przekonaniu, że Zumba jest dla każdego. Bawiąc się Zumbą nawet nie zdajemy sobie sprawy jak kształtuje się nasza sylwetka i poprawia kondycja.

Zumba to sposób na dobre samopoczucie czy..?

Fenomenalnym zjawiskiem jest to, że po zajęciach nie odczuwa się zmęczenia a ogromny przypływ energii. Zumba ma tą wspaniałą właściwość, że pozwala otworzyć się na ludzi, pomaga zwiększyć pewność siebie i przełamać wszelkie bariery. A przede wszystkim poprawia humor :)

Jak oceniacie zainteresowanie zumbą w regionie, w którym mieszkacie?

Zumba w Szczecinie była do tej pory słabo rozreklamowana. Jednak od marca ciężko pracujemy nad tym, by w naszym regionie przybywało Zumbowiczów i żeby coraz więcej osób mogło bawić się, czerpać energię i przekonać się, że Zumba to nie godzina żmudnych ćwiczeń tylko wspaniała zabawa, spotkania z ludźmi podzielającymi nasze pasje, a także cała filozofia i styl życia. A utrata zbędnych kilogramów jest tylko miłym efektem ubocznym.

Zumba to Wasza pasja czy praca?

Nie traktujemy Zumby jako pracy. Jest to dla nas styl życia i wielka miłość:) Jeżeli możemy odmienić życie choć jednej osobie, tak jak Zumba odmieniła nasze życie to jest to dla nas ogromny sukces osobisty i wielka satysfakcja. Dostajemy dużo wyrazów uznania, które tylko utwierdzają nas w tym, że jesteśmy na właściwym torze. A to dopiero początek…

Podobno zumba uzależnia – zgadzacie się z tym?

W 100%:) Jeżeli gotując obiad nogi tańczą w rytmie Zumby to chyba już uzależnienie… :)

 Jak zachęcacie ludzi do przychodzenia na Wasze zajęcia?

Staramy się promować Zumbę w każdym możliwym miejscu. Organizujemy darmowe zajęcia, pokazy a przede wszystkim pozytywne nastawienie po Zumbie samo przyciąga ludzi;)

 Czy poza zumbą macie jeszcze czas na inne zainteresowania?

Obecnie Zumba przesłania nam cały świat, ale staramy się być wszechstronne i próbujemy swoich sil w różnych dziedzinach. Rozpierająca energia zaprowadziła nas nawet na zajęcia boksu ;) Dzięki Zumbie możemy jednocześnie realizować kilka swoich pasji min podróże, poznawanie nowych ludzi a także rozwijać się, zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności. Serdecznie zapraszamy!!! Koniecznie musicie tego doświadczyć!
Zuuuumbaaaaa!!!

Rozmawiała: Ola Załęska
 

 

Zumba Sis - zumba to nasze życie kalendarz imprez zumba

ZAREJESTRUJ | [PRZYPOMNIJ HASŁO]
E-MAIL
HASŁO

fit.pl


Polecamy


Projekt i wykonanie: strony internetowe radom