Stefan Jakóbczk- zumba bez pasji nie istnieje
Stefan Jakóbczk- zumba bez pasji nie istnieje

Stefan Jakóbczyk jeden z warszawskich instruktorów zumby, ambasador Maratonu Zumby w Polsce opowiedział nam o swoich początkach przygody z zumbą i o tym czy zumba go urzekła

 

Stefan JakóbczykZumba jest dla mnie.....?

Zabawą, pasją, sposobem na poznawanie ciekawych i pozytywnie zakręconych ludzi.

Dlaczego postanowiłeś zostać instruktorem zumby?

Właściwie to wszystko zawdzięczam Edycie Kaczeczce. Chodziłem do niej na zajęcia, namówiła mnie abym zrobił kurs, wziąłem za nią kilka zastępstw i ani się obejrzałem jak zacząłem prowadzić własne. Okazało się, ze podoba mi się to bardziej niż uczestniczenie i ma pewne ukryte korzyści, np przebieranie się z instruktorkami w jednej szatni ;)

 

Na swoich zajęciach masz więcej pań? Czy panowie też się pojawiają?

Oczywiście, że mam więcej Pań. Chłopaków jest dosłownie kilku, cały czas kombinuje jak się ich pozbyć, aby być tym jedynym ;). Istnieje stereotyp, że uczestnictwo facetów w tego typu zajęciach jest niemęskie. Co jest niemęskiego w tym, że wokół Ciebie 30 seksownych kobiet trzęsie pupami? Samemu nie trzeba przecież kręcić tyłkiem jak się nie chce, to jest Zumba - jeśli jakiś ruch ci nie pasuje możesz w jego miejsce zrobić inny. Można być w Zumbie męskim i to bardzo!

Zumba Fitness, Zumba Toning, Zumbatomic, Aqua Zumba - która z odmian zumby jest Twoją ulubioną?

Zdecydowanie klasyczna zumba fitness. Podoba mi się również toning, który nieźle daje w kość. Lubię mocny trening.

Czy wcześniej miałeś styczność z tańcem?

Nie, ale cały czas się dokształcam. Przez to, że wcześniej nie tańczyłem muszę trenować więcej niż inni. Staram się uczyć tańczyć kiedy tylko mogę. Chodzę na kursy z różnych stylów, by być wszechstronnym. Niektóre z nich np Reggaeton bardzo przypadł mi do gustu i to zdecydowanie moje ulubione zajęcia taneczne.

Zumba to pasja i zarazem praca. Czy w sytuacji, gdy zumba staje się pracą można nadal mówić o pasji?

Zumba bez pasji nie istnieje. Jak zaczynałem prowadzić to nie bylem ani tancerzem, ani instruktorem fitness. Pasja to jedyne co miałem. To ludzie weryfikują kto ma serce do Zumby i zaraża nią innych, a kto robi to wyłącznie dla kasy czy poklasku. Zumba bez pasji drażni mnie tak samo jak komercja w Zumbie.

Jak przekonałbyś ludzi, że Zumba nie jest tylko dla kobiet?

To proste. Beto Perez - twórca Zumby. Hermann Melo - jeden z najlepszych instruktorów w Europie. Dennis Thomsen i Michael Thomas - zagraniczne gwiazdy, które ostatnio nas odwiedziły. Michał Kurpet - jeden z najbardziej rozpoznawanych instruktorów w naszym kraju. To chyba nie babki?

Co lubisz w pracy z ludźmi?

Ludzi. Poznałem dzięki Zumbie mnóstwo świetnych osób i wciąż poznaje nowe.

Dlaczego Zumba jest tak popularna?

Bo ma zajebistą linię ciuchów! Do tego fitness często bywa nudny, a zajęcia z tańca mają za zadanie przede wszystkim nauczyć. Zumba to zabawa, a jak przy tym schudniesz, poprawisz kondycję i poznasz parę kroków tanecznych to super.

Czy poza zumbą masz jeszcze czas na inne pasje i zainteresowania?

Mało, bo mam teraz pasję, przy której Zumba schodzi na drugi plan. W tej chwili ma trzy miesiące, sześć kilo wagi i około siedemdziesięciu centymetrów wzrostu. Ma na imię Nina i przysięgam, nie widziałem piękniejszej kobiety!

fot. Joanna Bauer

rozmawiała: Ola Kacprowicz

 

Stefan Jakóbczk- zumba bez pasji nie istnieje kalendarz imprez zumba

ZAREJESTRUJ | [PRZYPOMNIJ HASŁO]
E-MAIL
HASŁO

fit.pl


Polecamy


Projekt i wykonanie: strony internetowe radom