Marika Wojtowicz - w zumbie jest dużo radości
Marika Wojtowicz - w zumbie jest dużo radości

Z Mariką Wójtowicz inicjatorką wielu akcji charytatywnych i finalistką konkursu człowiek roku w Ostrowie Wielkopolskim rozmawiamy o pasji jaką jest zumba i taniec

 

Pierwsze i najważniejsze pytanie - dlaczego zumba?

Ponieważ jest w niej dużo radości:) Nawet jeżeli coś nam podczas zajęć nie wychodzi to jest wesoło:) Zaraziła mnie Stelcia z Wrocławia w 2010 roku... i tak sobie choruję do dzisiaj.

Zumba to pasja, styl życia, a może....?

...możliwość poznania fantastycznych ludzi.

Marika Wojtowicz
fot. Katarzyna Wojciechowska

 

Skąd czerpiesz inspiracje do swoich układów?

Płyty ZIN, oczywiście sieć:) i wiele szkoleń, pokazów, maratonów...

Zumba to Twoje uzależnienie?

Chyba nie, staram się teraz podchodzić do tego z większym dystansem.  Chociaż najdłużej wytrzymałam dwa tygodnie bez zajęć i lekko nie było.

Co najbardziej lubisz prowadząc zajęcia zumby?

Ludzi, którzy uczestniczą w zajęciach i to, że nawet, gdy mam ciężki dzień i jestem zmęczona to pierwsza nutka wprowadza mnie w cudowny nastrój.

Na co mogą liczyć Twoi klienci podczas prowadzonych przez Ciebie zajęć?

Staram się stworzyć zajęcia dla wszystkich, bez względu na status społeczny, płeć, wiek czy wyznanie:) U nas każdy znajdzie dla siebie kawałek parkietu:)

Marika Wojtowicz
fot. Paweł Sobczak

 

Które z zajęć zumby lubisz najbardziej?

Nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Uwielbiam Zumba fitness - ponieważ od niej wszystko się zaczęło. Na Atomic przychodzą fantastyczne dzieci, które są szczere i za to je uwielbiam:) Zumba Gold pozwala poruszać się każdemu: paniom w ciąży, osobom po urazach, rozpoczynającym przygodę z zumba fitness, dzieciom, osobom od 0-100 lat:))  We wtorki spotykamy się na zumba toning, te zajęcia są jeszcze „mocniejsze”. Tutaj się nie oszczędzamy, są pompki, brzuszki, skoki. Na toning przychodzą osoby, z którymi znamy się już ponad rok, nazwałyśmy się żartobliwie „liga kobiet”, z prezesem Agnieszką na czele. Mamy nawet śmieszne powitanie „Beto szufla”:) Szczególnie ta ekipa zawsze mocno wspiera mnie przy wszystkich charytatywnych imprezach. Chociaż imprezy powstają przy wparciu ogromnej grupy zumbowiczów.

Jak oceniasz zainteresowanie tego typu zajęciami w regionie, w którym mieszkasz?

Ostrów Wielkopolski jest pod tym względem fenomenalny, tutaj Zumba przyjęła się w 100%. Kolejni instruktorzy prowadzą także zajęcia w bliskich miejscowościach i tam zainteresowanie jest podobne. Czasami wydaje mi się, że ten rejon czekał na zumbę od lat:)

Organizujesz charytatywne maratony zumby. Uważasz, że jest to dobry sposób pomagania?

Zdecydowanie:) Na szczęście wiele organizacji odchodzi już od stawania w rynku z puszką i proszenia o darowizny. My organizujemy maraton w cenie zajęć. Ludzie fantastycznie się bawią, przy tym pomagając innym, a to uszczęśliwia i obdarowanych i darczyńców... Zawsze mogę liczyć na fantastycznych instruktorów, którzy bezpłatnie prowadzą takie wydarzenia: była u Nas już dwa razy Iza Kin z zumbapolska.com, był Michał Kurpet, fantastyczna ekipa z Wrocławia: Gina, Przemo, Monia, Agnes, Angela, Stella, Iza...Ciężko wszystkich wymienić:) Zawsze mogę liczyć na cudowne dziewczyny z rejonu: Martę, Anię, Izę, Asię, Agnieszkę.  Do tego mamy zawsze chętnych sponsorów i media. Może nie jesteśmy tak wielkim miastem jak Poznań, Warszawa, Kraków czy Wrocław, ale ludzie tutaj mają ogromne serce i chętnie pomagają. Przykładem są ostatnie zajęcia charytatywne, w czwartek przyszło ponad 190 osób, żeby wspólnie pomóc kochanemu Krzysiowi. Taka liczba podczas jednych zajęć to coś o czym nigdy nawet nie marzyłam :)

Lubisz pomagać?

Nie wiem czy lubię :) Dla mnie jest to tak, jak z oddychaniem ...naturalne :)  Jeżeli chodzi o to czy mam coś w zamian to tak: mam najpiękniejszy zbiór obrazków i listów od dzieci, coś czego nie oddałabym za nic w świecie.

Taniec daje wolność?

O TAK ! Podczas zajęć zapominam o wszystkich problemach i troskach:)

Twoje plany na przyszłość??

Mąż, dzieci...:)

Rozmawiała: Ola Kacprowicz

 

Marika Wojtowicz - w zumbie jest dużo radości kalendarz imprez zumba

ZAREJESTRUJ | [PRZYPOMNIJ HASŁO]
E-MAIL
HASŁO

fit.pl


Polecamy


Projekt i wykonanie: strony internetowe radom