Gosia Stecka - Dzień bez zumby, to dzień stracony
Gosia Stecka - Dzień bez zumby, to dzień stracony

Z Gosią Stecką, ambasadorką Maratonu Zumby w Kielcach rozmawiamy o jej zumbowych początkach i pasji jaką jest zumba

Jak to się stało, że postanowiłaś zostać instruktorką zumby?

Taniec odrywał w moim życiu znaczną rolę. Na pewien czas musiałam zaprzestać treningów. W tym czasie wyszłam za mąż urodziłam dwóch synów. Brakowało mi ruchu i tańca. Uzyskałam uprawnienia Fitness, by móc prowadzić zajęcia. Przygotowując dzieci do występu ( jestem nauczycielem tańca w przedszkolach), przeglądałam filmiki na You Tube i przypadkowo odkryłam Zumbę. Zaczęłam czytać na ten temat, szukać szkoleń, jednak niczego nie znalazłam. Po pewnym czasie dostałam informację o szkoleniu dla instruktorów fitness… otworzyłam maila i nie mogłam uwierzyć Zumba przyszła do Polski - bez wahania zapisałam się na szkolenie… nigdy wcześniej nie uczestnicząc w tego typu zajęciach. I tak już od dwóch lat trwa moja przygoda z Zumbą…

Co takiego jest w zumbie, że przyciąga coraz więcej osób?

Zumba to świetna zabawa, proste choreografie oparte na różnych stylach tańca salsa, cumbia, reggaeton, merengue, hip hop, elementy tańca brzucha i wiele innych… Świetna muzyka, która zapada w pamięć, a słysząc ją ciało zaczyna samo się poruszać. Zumba to „Coś, co działa jak pewnego rodzaju używka, próbując, chcesz jeszcze, a im więcej kosztujesz,  to chcesz więcej.

Zumba to dla Ciebie styl życia?

Zumba to tajemniczy czas, który wprowadza mnie w magiczny świat. To pozytywna energia wytwarzana miedzy mną, a uczestnikami zajęć. Toradość, wolność i powrót do lat młodości. To lekarstwo na wszelkie dolegliwości ( sfery fizycznej, jak i umysłu). To seksapil. To po prostu trzeba poczuć…

Czym urzekła Cię zumba?

Czym mnie urzekła Zumba? - wszystkim… Zumba pochłonęła mnie na MAXA. Ta muzyka i atmosfera podczas zajęć powoduje że dzień bez Zumby to dzień stracony. Na zajęciach bawią się trzy pokolenia - nie czujesz różnicy wieku, to jest piękne gdy wnuczka , mama i babcia razem ćwiczą.

Pamiętasz swoje pierwsze zajęcia zumby, które poprowadziłaś?

Mam rodzinę i z góry zakładałam, że będę prowadziła zajęcia w rodzinnym mieście jak i w jego okolicach. Chciałam również zaproponować mieszkańcom coś innowacyjnego. Oczywiście były obawy jak ludzie to przyjmą, takie nowinki mają powodzenie w dużych miastach, mój powiat nowodworski liczy 50 tys. mieszkańców. W moim mieście byłam kojarzona z tańcem i dlatego łatwiej było mi trafić do ludzi. Na pierwsze zajęcia przyszło sporo uczestniczek, włączyłam muzykę i się działo. Drugie zajęcia i coś nieprawdopodobnego jeszcze więcej zainteresowanych. Z uwagi na stale rosnącą grupę Zumbowiczów, od proponowanych 3 godzin w tygodniu Zumby mam 12 godzin.

Jak oceniasz zainteresowanie zumbą w rejonie, w którym mieszkasz?

Szał trwa nawet w lokalnych sklepikach, można kupić chusty do tańca brzucha, słychać rozmowy z zakładach fryzjerskich itp.

Uśmiech i pozytywne nastawienie to cechy, które wzbudzają pozytywne reakcje wśród ćwiczących?

Dla mnie największą zapłatą i motywacją do pracy jest uśmiech i emocje rysowane na twarzach uczestników zajęć. Włączasz muzykę i już się to pojawia …dla takich chwil warto żyć. Robię to co kocham, dając jednocześnie radość innym…

Gdybyś miała doradzić osobie, która chciałaby zacząć dbać o siebie i ćwiczyć, poleciłabyś jej zumbę?

Wszystki polecam. Jeśli przyjdziesz na takie zajęcia pierwszy raz, nie będziesz mógł się doczekać następnych. Zumby nie reklamujesz tylko podpowiadasz gdzie ją możesz ćwiczyć.

Na koniec, jak myślisz, czy szał na zumbę kiedyś się skończy czy będzie rosnąć nadal z godziny na godzinę?

Szał na Zumbę myślę, że będzie trwał. Na rynku jest wiele odmian Zumby ( Zumba Gold, Zumba Aqua, Zumba Toning, Zumbatomic, Zumba Sentao …) każdy może sobie wybrać dowolną formę treningu. Dochodzą nowe style tańca, nowa muzyka, instruktorzy wciąż podnoszą swoje kwalifikacje by uatrakcyjnić zajęcia… Cudowna jest integracja instruktorów i uczestników. Organizowane są maratony, zumba party, zumboteki by wszystkich do siebie zbliżyć. Integrujemy się nie tylko pomiędzy miastami, integrujemy się globalnie, ponieważ instruktorzy zapraszani są z różnych stron świata... Podczas zajęć bawisz się jak na dyskotece, nie myślisz że właśnie spalasz 1000-ce kalorii. To jest ten SUKCES.

Zumba to Twoja pasja?

Zumba to moja pasja, którą chcę zarazić każdego.

„ Więc przyjdź pomalujemy świat na różnokolorowo
Będziemy tańczyć razem w takt i będzie Super- ZUMBOWO”

Rozmawiała; Ola Kacprowicz


 

 

Gosia Stecka - Dzień bez zumby, to dzień stracony kalendarz imprez zumba

ZAREJESTRUJ | [PRZYPOMNIJ HASŁO]
E-MAIL
HASŁO

fit.pl


Polecamy


Projekt i wykonanie: strony internetowe radom