Gina Grant – zakochana w zumbie
Gina Grant – zakochana w zumbie

Gina Grant opowiedziała portalowi fit.pl o swoim spotkaniu z zumbą, fascynacji zajęciami oraz o najnowszych planac

 

Jak Ty to robisz, że jak tylko pojawisz się na scenie, Twoja niesamowita energia wprost ogarnia wszystkich wokół?

Wpływa na to prowadzenie zajęć zumby. Jak tylko usłyszę muzykę, czuję energię, która naładowuje mnie pozytywnie, a poza tym ludzie dają mi mnóstwo energii.

Gina Grant

Dlaczego postanowiłaś zostać instruktorem zumby?

Po urodzeniu trzeciego dziecka, szukałam zajęć, które pozwoliłby mi wrócić do formy po ciąży i odzyskać zgrabną sylwetkę. Wtedy poznałam zumbę, która od razu mnie urzekła. Wcześniej tańczyłam, więc myślałam, że to będą kolejne zajęcia taneczne, ale myliłam się. Od pierwszych zajęć zakochałam się w zumbie. Jako instruktor mogę wpływać i inspirować innych, zmieniając ich życie.

Można więc powiedzieć, że zumba to Twoje uzależnienie?

Oczywiście, zumba to uzależnienie. Jeśli raz przyjdziesz na zajęcia, wrócisz na nie ponownie.

Zumba to twój styl życia?

Zdecydowanie! To styl życia i moja największa pasja.

Od jak dawna tańczysz?

Nie mogę powiedzieć, bo wtedy zdradzę ile mam lat:) Tańczę ponad 30 lat, ale nigdy podczas zajęć tanecznych nie czułam tego, co podczas zajęć zumby.

Dlaczego, Twoim zdaniem, zumba zdobywa fanów na całym świecie?

Myślę, że dzieje się tak dlatego, że każde zajęcia to tak naprawdę zabawa, impreza. Zumba jest łatwa, miła i przyjemna. Każdy może chodzić na zajęcia, niezależnie od tego czy miał do czynienia wcześniej z tańcem, czy chodził na zajęcia fitness. Zumba jest dla wszystkich, niezależnie od wieku i płci. Dodatkowo zumba to super muzyka, która nakręca pozytywnie.

Zumba, zumba toning, aqua zumba – który z tych programów lubisz najbardziej?

Wszystkie lubię:) Ale wydaje mi się, że zumba basic jest moim ulubionym. Te zajęcia to jedna wielka zabawa, po prostu tańczysz, spalasz kalorie i bawisz się z innymi. To najlepsza odskocznia od trosk dnia codziennego.

Wiele osób twierdzi, że zumba to tylko chwilowy trend, który bardzo szybko zniknie. Zgadzasz się z tym?

Zdecydowanie nie zgadzam się z tym stwierdzeniem! Wciąż się rozwijamy, podejmujemy wiele działań, żeby każdego dnia być coraz lepszymi. Mamy wiele rzeczy, które mogą wpływają na nasz wizerunek – mamy grę wideo, własną muzykę, programy dla dzieci, osób starszych czy programy przeznaczone do ćwiczenia w wodzie. Wciąż coś nowego wymyślamy.

Będąc przy nowościach. Możesz powiedzieć kilka słów na temat najnowszego programu Zumba Sentao?

Zumba Sentao to nasz nowy program, którego promowanie właśnie rozpoczęliśmy. Jest to nic innego jak taniec na krzesłach. Zumba Sentao to trening cardio, którego celem jest poprawa siły, koordynacji ruchowej, a także stabilizacja ciała. To trening kształtujący całe ciało. I nie wiem czy obecnie nie stanie się moim ulubionym programem zumby:)

Na koniec. Co byś powiedziała naszym czytelnikom?

Kocham Was:) I pamiętajcie: Let's Zumba:)

Rozmawiała: Ola Kacprowicz

www.fit.pl

 

Gina Grant – zakochana w zumbie kalendarz imprez zumba

ZAREJESTRUJ | [PRZYPOMNIJ HASŁO]
E-MAIL
HASŁO

fit.pl


Polecamy


Projekt i wykonanie: strony internetowe radom