Zumba szaleje w Polsce - artykuł z portalu www.fit.pl
Zumba szaleje w Polsce - artykuł z portalu www.fit.pl

W polskich klubach fitness i w szkołach tańca od jakichś dwóch lat coraz większą popularnością cieszą się zajęcia o nazwie Zumba. Nadal jednak bardzo często można usłyszeć pytanie „A co to takiego?”

 

Otóż Zumba to zainspirowany rytmami latynoskimi nowatorski, dynamiczny i niezwykle skuteczny program fitnessowo-taneczny, oparty na połączeniu treningu cardio z podstawowymi krokami merengue, salsy, cumbii, reggaetonu czy samby, świetnej zabawie oraz dużej dawce pozytywnej energii.

Na całym świecie Zumba bije rekordy popularności - obecna jest już w 110 krajach, gdzie ponad 10 milionów „zumboholików” każdego dnia entuzjastycznie uczestniczy w zajęciach zlokalizowanych w ponad 90 000 obiektów sportowych.

Za powstaniem tego innowacyjnego programu, który odmienił życie milionów ludzi stoi geniusz twórczy Alberta „Beto” Pereza… i przypadek!

„Beto” rozpoczął swoją przygodę z tańcem już jako młody chłopiec w rodzinnym Cali w południowej części Kolumbii. Swoje umiejętności bardzo szybko zaczął wykorzystywać do opłacania rachunków przygotowując choreografie dla lokalnych artystów. Po ukończeniu prestiżowej Brazylijskiej Akademii Tańca Marii Sanford został instruktorem specjalizującym się w tańcach latynoamerykańskich. Dzięki swojemu zainteresowaniu fitnessem został również dyplomowanym trenerem osobistym, a także instruktorem zajęć rekreacji ruchowej. Pewnego dnia przybywszy do klubu zorientował się, że zostawił w domu płytę wykorzystywaną do prowadzonych przez niego zajęć aerobiku. Wyjął więc z plecaka klika taśm ze swoją ulubioną muzyką latynoską i improwizując poprowadził swoje pierwsze zajęcia Zumby, które od początku spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i entuzjazmem!

Skąd wzięła się ta niezwykła popularność?

Stosowane w zumbie kroki taneczne, oparte trening cardio, są łatwe do wykonania i prowadzą do rzeźbienia sylwetki. Na zajęciach panuje luźna atmosfera zabawy, co sprawia, że nawet osoby nie tańczące i nie mające wcześniejszych doświadczeń fitnessowych łatwo się na nich odnajdują i chętnie wracają. Na dodatek już po krótkim czasie zaczynają widzieć efekty „ćwiczenia”! Kolejny atut to gorąca, pełna energii oraz wakacyjnych i klubowych skojarzeń muzyka latynoska.

Główne elementy zumby, dzięki którym jest ona tak skuteczna i popularna to:

- Świetna zabawa! Zumba to „zakamuflowana gimnastyka”. Uczestnicy zajęć dobrze się bawią nie zdając sobie sprawy z tego, że ćwiczą. Stąd bierze się pozytywne nastawienie, radość i entuzjazm!

- Nietypowa formuła– specjalnie przygotowywana muzyka, ruchy, kroki taneczne odbiegają znacznie od typowej formy zajęć fitnessowych

- Łatwość – Zumba jest przeznaczona dla każdego. W treningu mogą uczestniczyć osoby bez przygotowania, o różnej sprawności fizycznej i w praktycznie każdym wieku. Jest to możliwe dzięki formule połączenia kroków podstawowych i zabawy.

- Efektywność – Zumba to program opierający się na treningu cardio, wykorzystujący komponenty treningu oporowego/rzeźbiącego dla modelowania sylwetki i osiągnięcia pożądanej sprawności fizycznej. Podczas godziny zajęć uczestnicy mogą stracić nawet do 600 kalorii!!! Dodatkowo zwiększa się ogólna kondycja i wydolność organizmu, poprawia praca serca, a także wzrasta optymizm i dobre samopoczucie!

- Entuzjazm i pozytywna energia – uczestnicy zajęć wychodzą z nich naładowani ogromną dawką pozytywnej energii płynąca z gorących rytmów latynoskich (salsa, cumbia, reggaeton, merengue), a także z samej formuły zajęć, opartej na dobrej zabawie. Nie zapominajmy także o tym, że podczas każdej formy aktywności fizycznej nasz organizm wytwarza endorfiny, tzw. hormony szczęścia wpływające na dobry nastrój i samopoczucie. Po zajęciach zumby efekt ten jest po prostu spotęgowany działaniem dodatkowych czynników!

Rok 2011 przebiega w Polsce zdecydowanie pod hasłem zumby!!! Organizowane są liczne masterclassy, maratony i festiwale oraz zumba parties! Już w czerwcu zapraszamy na warsztaty z charyzmatycznym, niezwykle energetycznym i popularnym Miguelem Mendozą „Miggy’m” – choreografem, tancerzem i zumba instruktorem z Kalifornii!

www.fit.pl

 

Zumba szaleje w Polsce - artykuł z portalu www.fit.pl kalendarz imprez zumba

ZAREJESTRUJ | [PRZYPOMNIJ HASŁO]
E-MAIL
HASŁO

fit.pl


Polecamy


Projekt i wykonanie: strony internetowe radom