Zumba - fitness w rytmach latino - artykuł z portalu www.aktywna-kobieta.wieszjak.pl
Zumba - fitness w rytmach latino - artykuł z portalu www.aktywna-kobieta.wieszjak.pl

Jeśli codziennie chodzisz na aerobik i wykonujesz te same ćwiczenia z pewnością jesteś już tym znudzona. Te same ćwiczenia i sprzęty na siłowni również nie wnoszą do treningów urozmaicenia. Jeśli masz już dość nudy, zumba to coś w sam raz dla Ciebie! Prawdziwa fuzja muzyki, tańca, dobrej zabawy oraz spalania kalorii. Poznajmy bliżej ten niezwykły rodzaj ćwiczeń

 

Czym w ogóle jest zumba?

Otóż zumba to swoiste połączenie tańca i fitness z wykorzystaniem muzyki latynoamerykańskiej – istna mieszanka wubuchowa. Na format zajęć składają się szybkie i wolne ruchy wzmacniające i rzeźbiące sylwetkę w sposób charakterystyczny dla fitness. W odróżnieniu od tradycyjnego aerobiku czy fitness, zumba to świetna zabawa, a każde zajęcia wyglądają inaczej. Ponadto przez dobrą zabawę uczestnicy treningu często nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak intensywnie ćwiczą.

Nazwa zumba pochodzi od gruzińskiej nazwy kamienia filozoficznego, oznacza mniej więcej tyle, co: „wystarczy tylko chcieć”. Ten rodzaj aktywności łączy rytmy latino i międzynarodowe. Dynamiczny, wesoły, efektywny, interwałowy, czyli w zmiennym tempie – jednym słowem pełne urozmaicenie. Nie trzeba ukrywać, że trening aerobowy z latynoskim podkładem jest świetny dla urody i zdrowia.

Niestety zumba jest wciąż mało popularna w naszym kraju. W Polsce wciąż jest bardzo niewielu instruktorów zumby, dlatego też fitness kluby zapraszają gości nawet z zagranicy na specjalnie zorganizowane warsztaty. Warto dobrze poszukać odpowiedniego klubu z zumbą, gdyż niewiele miejsc może pochwalić się własnym, wyszkolonym instruktorem tego rodzaju zajęć.

Zumba jest bardzo innowacyjnym systemem fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuje naszą sylwetkę, dba o naszą kondycję, a przede wszystkim napawa nas optymizmem i wprawia nas w świetne samopoczucie, które zostaje na długo poza zajęciami. Tego typu doznań nie dostarczy nam wizyta na siłowni lub godzinka na basenie. Ponadto zajęcia z grupką przyjaciół to świetny sposób na aktywne spędzenie popołudnia i idealna alternatywa dla kolejnego wieczoru w pubie.

Zumba to połączenie prostych kroków tanecznych, świetnych kombinacji ruchów oraz dobrej muzyki. Taka mieszanka stwarza atmosferę świetnej imprezy i nawet leniucha porwie do zabawy. Podczas treningów usłyszymy bardzo dynamiczną i ekscytującą kombinację rytmów latynoskich i międzynarodowych, między innymi merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba, twist etc.

A jak ubrać się na trening? Oczywiście wygodnie i na luzie. Paniom zalecamy przede wszystkim buty sportowe, spodnie biodrówki oraz top odkrywający biodra brzuch. Możemy również zaopatrzyć się w kolorową chustkę na głowę lub czapkę z daszkiem. Ma być przede wszystkim wygodnie!

Autor: Kamil Rogala
aktywna-kobieta.wieszjak.pl

 

Zumba - fitness w rytmach latino - artykuł z portalu www.aktywna-kobieta.wieszjak.pl kalendarz imprez zumba

ZAREJESTRUJ | [PRZYPOMNIJ HASŁO]
E-MAIL
HASŁO

fit.pl


Polecamy


Projekt i wykonanie: strony internetowe radom