Zumba na poświąteczne kilogramy - artykuł z portalu www.zyj-zdrowo.com
Zumba na poświąteczne kilogramy - artykuł z portalu www.zyj-zdrowo.com

Sportowa mikstura złożona z tańca, aerobiku i latynoskiej muzyki to ciekawy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, które „przyczepiły” się do nas w trakcie świąt

 

Zumba to nowa, coraz popularniejsza forma zajęć typu fitness . Uprawia się już w ponad 100 krajach, a wśród jej fanów znajduje się wiele celebrytek i gwiazd, m.in.: Shakira, Jenifer Lopez, Madonna a także prezydentowa USA, Michelle Obama.

Inspiracją dla powstania zumby była kultura latynoska. Aktywność ta polega na wykonywaniu różnych ćwiczeń w połączeniu z krokami całej gamy południowych tańców takich jak salsa, samba, merengue czy cumbia. W zrozumieniu czym jest zumba z pewnością pomoże wam ten filmik:

 

Specjaliści zwracają uwagę, że ćwiczenia zumba to znakomity podkład do treningu aerobowego przeczytaj więcej na ten temat, który jest bardzo efektywną formą odchudzania.

Co ważne zumba to aktywność bardzo łatwa i przyjemna. Oprócz korzystnego wpływu na naszą figurę, w znakomity sposób pomaga także psychice. Pozwala się odprężyć, potańczyć (a nawet pośpiewać) i zapomnieć o codziennych problemach.

Ponieważ zumbą interesują się różnego rodzaju osoby, wykształciły się różne rodzaje tego sportu. Doskonale wpisują się one w potrzeby określonych grup społecznych.

Klasyczna zumba to propozycja uniwersalna – spróbować jej może niemal każdy. Bardziej zaawansowane i wysportowane osoby wykonują ćwiczenia w ramach programu Zumba Toning, Zumba Gold przeznaczona jest dla osób starszych a Zumbatonic dla dzieci. Specjalny rodzaj tej aktywności przystosowano również do osób chcących połączyć uprawianie sportu w latynoskich rytmach z wizytą na basenie.

 

 

Zespół redakcyjny
Zyj-zdrowo.com

 

 Zumba na poświąteczne kilogramy - artykuł z portalu www.zyj-zdrowo.com kalendarz imprez zumba

ZAREJESTRUJ | [PRZYPOMNIJ HASŁO]
E-MAIL
HASŁO

fit.pl


Polecamy


Projekt i wykonanie: strony internetowe radom