Oficjalny rekord Polski w zumbie ustanowiony!Oficjalny rekord Polski w zumbie ustanowiony!
  STRONA GŁÓWNA » Imprezy » Relacje
Oficjalny rekord Polski w zumbie ustanowiony!

198 - tyle wynosi pierwszy, oficjalny rekord Polski w ilości osób jednocześnie tańczących zumbę. Rekord został ustanowiony podczas Zumbathonu 2012, odbywającego się w Kielcach, jako wydarzenie towarzyszące Międzynarodowej Konwencji FItStyle Summer 2012

 

Już od godziny 13:00 miłośnicy zumby zaczęli przybywać na teren Targów Kielce, aby spokojnie zarejestrować się, odebrać opaskę i przygotować się do trzygodzinnego maratonu. Pytań o próbę bicia rekordu było be liku, gdyż każdy chciał wziąć udział w tym historycznym wydarzeniu. Wreszcie o 16:00 na scenie wkroczyła Iza Kin, wraz z ekipą instruktorów zumby. Już pierwsze takty zumbowej muzyki, porwały wszystkich w niesamowity świat zumby. O 16:30, dwóch sędziów, przeliczyło biorących udział w zabawie ćwiczących i oficjalnie ogłosiło, iż rekord Polski w zumbie wynosi 198!  Tym samym, 28 lipca 2012 został ustanowiony pierwszy oficjalny rekord Polski w ilości osób jednocześnie tańczących zumbę! Liczba uczestników, która sugeruje, jak wielu miłośników zumby jest w Polsce.

Nie ma się czemu dziwić - Zumba to fantastyczna zabawa. Uczestnicy maratonu wyszli z niego naładowani ogromną dawką pozytywnej energii, płynąca z gorących rytmów latynoskich i energetycznych układów tanecznych w wykonaniu Izy Kin, Jessici Mellet, Michała Kurpeta, Asi Wesołowskiej, Oktawiana Zagórskiego, Agnieszki Ginardo i całej plejady polskich instruktorów zumby.

Choreografie sprawiły, że Zumbathon był wyjątkowo energiczny, radosny i gorący. Usłyszeć można było muzykę w rytmach tanecznych: merengue, salsa, cumbia, reggaeton, bachata, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, twist .... i wiele innych.

Dobór kroków, kombinacje ruchów i energetyczna muzyka zagwarantowały świetną zabawę i dawkę energii, która utrzymywała się również po zakończeniu zajęć. Celem maratonu było propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnych form wypoczynku, a przede wszystkim dobra zabawa.

Ni dziwnego, że po trzech godzinach wspólnej zabawy, uczestnicy schodzili z parkietu zadowoleni i pełni pozytywnej energii. Z każdej strony dały się słyszeć pozytywne opinie i zapytania, kiedy następny maraton.

Maraton okazał się wielkim sukcesem. Organizatorzy już myślą nad kolejnym wyzwaniem. A jest co pobijać. Tak więc kto i kiedy pobije ustanowiony rekord?

FOTOGALERIA

PROTOKÓŁ SĘDZIOWSKI Z PRZEBIEGU BICIA REKORDU POLSKI

Sędziowie

VIDEO

Oficjalny rekord Polski w zumbie ustanowiony! kalendarz imprez zumba

Szukam imprezy:
Szukam w miejscowości:

ZAREJESTRUJ | [PRZYPOMNIJ HASŁO]
E-MAIL
HASŁO

fit.pl


Polecamy


Projekt i wykonanie: strony internetowe radom