Nowy rekord Polski w zumbie ustanowiony!Nowy rekord Polski w zumbie ustanowiony!
  STRONA GŁÓWNA » Imprezy » Relacje
Nowy rekord Polski w zumbie ustanowiony!

12 sierpnia w Ostrowie Wielkopolskim został pobity Rekord Polski w liczbie osób jednocześnie tańczących zumbę! Obecnie rekord wynosi 904 osoby!

 

Poprzedni, Pierwszy Oficjalny Rekord Polski w Zumbie został ustanowiony 28 lipca 2012, w Kielcach i wynosił 198 osób. Ustanowiony rekord długo nie musiał czekać na pobicie. 12 sierpnia z okazji Jubileuszowego Zlotu Chorągwi Wielkopolskiej ZHP zorganizowano maraton Zumba Fitness, w czasie którego podjęto próbę bia rekordu

Komisja koordynatora Rekordu Polski w Zumbie (www.zumba.fit.pl), w składzie Stefan Tatarek – przewodniczący komisji, Michał Kurpet, Aleksandra Załęska, po przejrzeniu wszystkich dostarczonych dokumentów, postanowiła przyznać CHORĄGWI WIELKOPOLSKIEJ ZHP oraz Zumba fitness Ostrów Wielkopolski z przyjaciółmi Certyfikat Ustanowienia Rekordu Polski w Zumbie.

Jak doszło do podjęcia próby ustanowienia nowego rekordu Polski w zumbie? O tym opowiada Marika Wojtowicz, organizatorka imprezy:

Kiedy pojawiła się myśl o podjęciu próby ustanowienia rekordu Polski w zumbie?

Pierwsze plany pojawiły się w czerwcu. Z inicjatywą wyszli harcerze, którzy organizowali zlot Chorągwi Wielkopolskiej ZHP. My tylko chętnie się zgodziliśmy:)

Trudno było przyciągnąć tyle osób, na imprezę?

Wydarzenie zostało ogłoszone w internecie, radio ESKA, telewizji, gazetach. Poza tym wielu instruktorów z rejonu zaprosiło na próbę pobicia rekordu swoje grupy. Przyjechały także osoby z różnych części Polski: Kluczbork, Kalisz, Wrocław... Nam marzyło się ok 500 uczestników.... rezultat przeszedł nasze oczekiwania. Myślę, że na wynik wpłynęła także pogoda.

 Co było największym wyzwaniem w czasie organizacji eventu zumbowgo?

Pobić rekord i nie wydać ani złotówki :)Tutaj ogromne podziękowania dla "szkoły Żak" oraz sędziów za wsparcie.

Jaki był cel imprezy oprócz bicia rekordu?

Oczywiście pokazanie rodzinom, że wspólnie można aktywnie spędzić czas.

Cieszycie się z ustanowienia rekordu Polski w ilości osób jednocześnie tańczących zumbę?

Słowo radość w tym przypadku to za mało. Chyba to, co się udało do nas jeszcze nie dotarło.

Ponad 900 osób tańczących zumbę, Twoim zdaniem oznacza, że zumba osiągnęła szczyt popularności w Polsce?

Od prawie 3 lat obserwuję rozwój Zumba fitness w naszym kraju i uważam, że to, co się teraz dzieje to dopiero początek.

Czy tego typu maratony to dobra okazja do promowania zdrowego stylu życia?

Myślę, że to najlepsza okazja. W Ostrowie Wielkopolskim już kolejny rok prowadzimy wspólnie z wieloma instruktorami bezpłatne zajęcia Zumba fitness, które odbywają się na dworze. Trwają one przez całe wakacje. Są super alternatywą m.in. dla tych, których nie stać na lekcje w klubach. Pokazujemy ludziom, że można świetnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Jako instruktorzy także się świetnie bawimy doskonaląc swoje umiejętności. Mamy to szczęście, że w mieście istnieje odpowiednia baza do organizacji takich spotkań. Można tutaj dojechać rowerem, na rolkach, nawet dobiec:) Odwiedza nas kilkuset uczestników, którzy sami twierdzą, że warto spędzać aktywnie czas i można to robić z ogromnym optymizmem.  Najważniejsze to znaleźć w życiu taki sport, którego uprawianie sprawi nam radość.  Cieszę się, gdy widzę swoich uczniów na takich spotkaniach, wiem wówczas, że moja praca w szkole nie idzie na marne. Dla mnie, jako nauczyciela, najważniejsze jest, żeby sport wyszedł poza mury szkoły, a pasja do aktywnego spędzania czasu trwała w tych ludziach przez całe życie.

 Co Twoim zdaniem, zadecydowało o pobiciu rekordu Polski?

Wsparcie wielu osób. Nie można nic osiągnąć jako jednostka. Nawet jak nam się to uda to nie mamy się z kim cieszyć :) Rekord to sukces fantastycznych, młodych ludzie. Ludzi, których ogromnie podziwiam za to, że przetrwała dzięki nim tradycja. Wielkopolscy harcerze to bohaterowie tego wydarzenia. Nieoceniona jest także cała grupa Zumba fitness z Ostrowa Wielkopolskiego oraz okolic. Mówiąc o rekordzie myślę zawsze o instruktorach: Angela, Iza i Przemek, ekipa instruktorów z Ostrowa Wielkopolskiego, Przygodzic, Kalisza, Ostrzeszowa, Odolanowa i Kluczborka. Mam nadzieję, że nigdy nam się to nie znudzi:)

PROTOKÓŁ SĘDZIOWSKI Z PRZEBIEGU PRÓBY BICIA REKORDU POLSKI

SĘDZIOWIE

FOTOGALERIA

CERTYFIKAT

 

Nowy rekord Polski w zumbie ustanowiony! kalendarz imprez zumba

Szukam imprezy:
Szukam w miejscowości:

ZAREJESTRUJ | [PRZYPOMNIJ HASŁO]
E-MAIL
HASŁO

fit.pl


Polecamy


Projekt i wykonanie: strony internetowe radom